Всеукраїнська олімпіада з технології машинобудування — майданчик для виявлення інженерних талантів
30 травня 2025 року на базі кафедри технології машинобудування Хмельницького національного університету за підтримки Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної академії наук України та Всеукраїнської громадської організації Асоціації технологів-машинобудівників України відбулася Всеукраїнська олімпіада з дисципліни “Технологія машинобудування” для здобувачів вищої освіти спеціальностей 131 Прикладна механіка та 133 Галузеве машинобудування.
Програма Олімпіади охоплювала всі ключові напрями підготовки сучасного машинобудівника:
розроблення технологічних процесів оброблення типових деталей, розрахунок і конструювання верстатних пристроїв, проєктування металорізального інструменту, визначення режимів різання та норм часу, знання металорізальних верстатів, проєктування і виготовлення заготовок, програмування верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК).
Згідно з умовами, усі учасники виконували 10 завдань різного рівня складності, після чого найкращі 10 студентів були запрошені до фінального етапу — співбесіди, де остаточно визначилися переможці.
Почесне третє місце в Олімпіаді виборов представник Центральноукраїнського національного технічного університету — здобувач кафедри машинобудування, мехатроніки і робототехніки Віталій ПОПОВ (науковий керівник — доцент Олександр СКІБІНСЬКИЙ).
У межах заходу також відбувся конкурс кваліфікаційних робіт у галузі знань 13 Механічна інженерія. Здобувачі кафедри машинобудування, мехатроніки і робототехніки показали високий рівень підготовки, виборовши два дипломи ІІ ступеня та один диплом ІІІ ступеня серед конкурсних випускних магістерських робіт, а також два дипломи ІІ ступеня за конкурсні випускні бакалаврські роботи, що свідчить про високу якість освітнього процесу на кафедрі.
Щиро дякуємо організаторам, членам журі, науковим керівникам та всім учасникам за плідну роботу, наполегливість і високий рівень фахової підготовки.
Окрема подяка — Збройним Силам України, завдяки яким навіть у складних умовах сьогодення маємо можливість проводити всеукраїнські освітні заходи, які сприяють розвитку науки та інженерії в Україні.